Naše služby
Poskytujeme tu nejlepší péči a vytvořili jsme prostředí, kam se se svými problémy budete rádi vracet.
V ordinaci poskytujeme :
LTV a Vodoléčba-vířivá vana k léčbě končetin
Individuální speciální cvičení pod dohledem či po zaškolení fyzioterapeutem.
Vodoléčba, nebo také hydroterapie je část fyziatrie, kdy se na organismus působí nejen energií tepelnou, ale také pohybovou, případně i speciálními chemickými látkami, které se vyskytují ve vodním prostředí, a to s cílem preventivním, léčebným a rehabilitačním.
Léčebná tělesná výchova individuální a skupinová
Metoda k léčbě funkčních poruch pohybového aparátu s využitím anatomických a fysiologických poznatků. Terapie je sestavována individuálně na základě kineziologického vyšetření, podrobné anamnézy a dle potřeb pacienta. Jedná se o různé typy léčebné tělesné výchovy a speciální metodiky.
Individuální léčebná tělesná výchova
- mobilizační a měkké techniky
- metoda dle Mojžíšové
- metoda dle Schrotterové
- balanční cvičení
- cvičení dle svalové dysbalance
- cvičení na míči
Skupinová tělesná výchova
- cvičení na míčích
- jógové cvičení
- cvičení proti bolestem zad
- relaxační cvičení
Mobilizační a měkké techniky
Metoda používaná při vertebrogenních obtížích (bolestech páteře). Spočívá v ošetření svalových spasmů a reflexních změn. Kombinace s předehřátím thermovaky
Metoda Ludmily Mojžíšové
Metoda léčby vertebrogenních obtíží a léčby funkční neplodnosti u žen. Tato metoda spojuje jednoduchost cviků, časovou nenáročnost s výslednou vysokou účinností. Na našem rehabilitačním oddělení rovněž provádíme pod vedením paní Lázinkové metodiku pro funkční poruchy sterility
Indikace - vertebrogenní bolesti(bolesti páteře)
- nepravidelná menstruace
- léčba funkční neplodnosti
- léčba ženské inkontinenceBTL 5000
Elektroterapie
- je fyzikální terapie s historickým začátkem ze Staré Číny a Egypta. Elektroterapie využívá aplikace elektrických proudů a impulsů na organismus. Vlivem elektroterapie dochází k lokálnímu zvýšení teploty tkání. Prohřátí tkání má řadu fyziologických účinků: Zlepšení metabolismu, zvýšení propustnosti kapilár, pokles aktivity sympatiku => zlepšení prokrvení a tím lepší svalová relaxace, zlepšení regeneračních schopností tkání. Elektroléčba je vhodná i při léčbě natržených svalů a distorze kloubu v akutních případech.Elektroléčba byla využívána již v dávných dobách. Římští lékaři léčili dnu přikládáním živého elektrického úhoře na postiženou končetinu. V současné době je elektroléčba velmi rozšířenou rehabilitační terapeutickou metodou, která je praktikována a nabízena v řadě rehabilitačních a lázeňských zařízeních. Nabízí celou škálu léčebných metod, využívajících různých forem elektrického proudu - stejnosměrného proudu, střídavých proudů nízké nebo střední frekvence či vysokofrekvenčního proudu s různě tvarovanými impulzy. Obecně je možno říci, že elektroléčba působí zejména proti bolesti (má analgetický efekt), zvýšenému napětí svalů (myorelaxační efekt), zvyšuje prokrvení tkání a tkáňový metabolismus, má příznivý vliv na zmenšení otoků. Elektroterapie je proto vhodná při onemocněních pohybového aparátu, zejména u chronických a degenerativních onemocnění, u pooperačních stavů, úrazových stavů, při chronických gynekologických a urologických zánětech, při onemocněních trávicího a dýchacího ústrojí, u kožních onemocnění a dalších. Nejvhodnější formu elektroléčby určí lékař po předchozím vyšetření. Elektroléčba je hrazena z veřejného zdravotního pojištění.
Přístrojová lymfodrenáž
- lymfoven - je speciální masáž založená na přerušované kompresi končetin a vytváření tlakové vlny, která tak podporuje lymfatický a žilní systém. Lymfoven je účinný proti celulitidě tukových polštářků na stehnech, hýždích, bocích a bříšku, otokům nohou. Zrychlí metabolismus a pomáhá tak hubnutí.Lymfatický systém tvoří cévy, které se nepřímo účastní krevního oběhu. Z krevního oběhu z tenkostěnných krevních kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žilami, prosahují do tkání některé bílkoviny. Zabránit hromadění těchto bílkovin v tkáních má za úkol mízní (lymfatický) systém, který tyto bílkoviny, látky jímž se také říká lymfa nebo míza, sbírá a odvádí zpět do žil.
Léčba lymfedému, což je odborný název pro tento otok, je velmi zdlouhavá a časově náročná. Její přesný postup stanoví vždy lékař na základě odborného vyšetření. Součástí komplexní terapie obvykle bývá bandažování, lymfodrenáž, rehabilitační cvičení, příp. medikamentózní léčba.
Lymfodrenáž je speciální masáž, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Tuto masáž provádějí specielně vyškolení lékaři a sestry - lymfoterapeuti. Používá se k tomu speciální hmatová technika manuální lymfodrenáže.
Přístrojová lymfodrenáž je založena na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny, která podpoří jak lymfatický tak i žilní systém.
Přístrojová komprese je vhodná i jako preventivní terapie u lidí vystavených dlouhému stání, u zaměstnanců v obchodě, v dopravě apod.vrozená postižení mízního systémupostižení míz. syst. vlivem úrazu, operace, zánětu a ozářeníotoky způsobené trombózourevmatické otokyotoky po zánětu žil, chronická žilní nedostatečnostterapie bércových vředůotoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvinakutní virové nebo bakteriální onemocněníakutní žilní onemocnění
REFLEXNÍ MASÁŽE + THERMOVAKY
Při reflexní masáži se mechanicky působí na výrazně bolestivé zóny lidského těla, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Používá se soubor speciálních technik a hmatů, které volí fyzioterapeut dle aktuálního stavu pacienta. Tato masáž může být šíjová, zádová, pánevní a také speciální nožní.
Jedná se o manuální léčebný zákrok na povrchu těla aplikovaný v místě druhotných, onemocněním reflexně vyvolaných změn.Technika reflexní masáže vychází z poznatků o změně kožní citlivosti při onemocnění v útrobách. Místem zásahu tudíž není primární nemocná tkáň nebo ústrojí. Reflexní masáž se liší od klasické technikou hmatů a místy aplikace.
Tuto proceduru podávají kvalifikovaní fyzioterapeuté a někteří zdrav. maséři, absolventi speciálních kurzů, kteří rozpoznají poruchy reflexně přenesené na lokality odlišné od místa vzniku v podkoží a ve svalech. Speciální reflexní masážní technikou potom řeší léčebný proces, který zpravidla potřebuje doléčení rehabilitačními metodami v rámci cvičení LTV.
Indikace k léčbě reflexními masážemi:
- funkční a chronická organická onemocnění vnitřního ústrojí
- onemocnění srdce (stenokardie, stavy po infarktu myokardu, stavy po operacích srdce)
- choroby dýchacího ústrojí (chron. tracheobronchitida, spastická bronchitida, asthma bronchiale, stavy po pneumoniích, stavy po operacích plic)
- choroby žaludku a tenkého střeva
- choroby žlučových cest, žlučníku a jater
- chor. vylučovacího systému
- gynekol. choroby
- neurologické choroby
- cévní choroby
- funkční, degenerativní a některé chronické revmatické choroby páteře a kloubů
- poúrazové a pooperační stavy
- vegetativní a endokrinní dysregulace
Thermo-vak je ideální tepelný zdroj, který je schopný produkovat teplo v době, kdy si to sami přejete.
Díky důvtipné technologii, bez použití elektronických prostředků nebo nebezpečných chemických látek, můžete kdykoli využívat služby Thermo-vaku. Jeho využití je pro Vaše zdraví a pohodlí neomezené. Thermo-vak je ideální při nachlazení, revmatismu, bolesti zad a páteře, menstr. bolestech, na uvolnění svalů, prokrvení a v případech, kdy lékař doporučí teplé obklady.
Míčkování
Míčkování je reflexní metoda, vyvinuta fyzioterapeutkou, paní Zdenkou Jebavou, při které dochází k pozitivnímu ovlivňování činnosti vnitřních orgánů, poklesu napětí příčně pruhovaných i hladkých svalů a k jiným změnám. Míčkování je účinné při léčbě onemocnění dýchacích cest, jako jsou například asthma bronchiale, pylové alergie, zánětlivá onemocnění plic, průdušek, hrtanu, hlasivek a podobně.
Míčkování je reflexní metoda, při níž se molitanovým míčkem masíruje určitý kožní úsek. Reflexní cestou dochází k ovlivnění činnosti vnitřních orgánů, snížení napětí příčně pruhovaných, hladkých svalů a k jiným změnám, které napomáhají úzdravě nebo aspoň výraznému zlepšení stavu. Metodu vyvinula fyzioterapeutka paní Jebavá původně při léčení astmatických dětí. Po "namíčkování" došlo k ústupu dechových obtíží a vykašlání hlenů.
Svou metodu dále rozpracovávala a míčkování se dnes používá u celé řady dalších poruch a nemocí.
Nejčastější indikace míčkování:
- astma, záněty průdušek, dutin
- poúrazové stavy - bolestivé jizvy, otoky, bolestivé klouby
- obrny periferních nervů - např. lícního nervu
- poruchy imunity, časté infekty dýchacích cest, alergické stavy
- vadné držení těla, skoliosy
- dětská mozková obrna k zlepšení spasticity
- vertebrogenní syndromy
Technika míčkování:
Molitanové míčky se vyrábějí ve 4 velikostech od průměru 2 do 9 cm, z hygienických důvodů má každý svůj míček. Používají se 2 techniky pohybu míčku po těle - koulení a vytírání. U nemocných dětí zacvičíme do techniky míčkování rodiče.
Hlavní zásady techniky:
Míček vedeme vždy pod mírným tlakem, aby se před ním tvořila kožní řasa, míčkem pohybujeme pomalu a plynule, rychlostí asi l cm na sekundu a každý tah opakujeme 3x.
RADIOFREKVENCE
Radiofrekvence je moderní, bezbolestná a vysoce účinná přístrojová metoda, používaná v dermatologii, známá také pod názvem nechirurgický lifting. Ošetření je vhodné zejména k odstranění celulitidy, strijí, srůstů a jizev po těhotenství či obezitě. Dále k vypnutí povadlé a ochablé pokožky, ke zpevnění vnitřní strany stehen, paží, povadlého bříška a k celkovému zlepšení elasticity a omlazení pokožky těla.
JJAK RADIOFREKVENCE FUNGUJE?
Radiofrekvenci řadíme mezi vysokofrekvenční terapie, jejichž účinek na ošetřovanou tkáň spočívá v jejím prohřátí. Teplem dochází ke kontrakci a novotvorbě kolagenu v úrovni dermis a subcutis ošetřované lokality, což vede k vypnutí ochablé kůže, vyhlazení drobných vrásek a formování postavy.
Radiofrekvenční vlna vstupuje přes povrch pokožky do podkoží (proniká 15- 20mm do tkáně), kde selektivně zahřívá její tukovou tkáň a extracelulární matrici, v níž jsou uložena kolagenová vlákna. Dochází k postupné destrukci tukových buněk, ke zmenšení objemu podkožního tuku a současně dochází k lokálnímu zahřívání, což způsobuje jejich okamžité smršťování a zároveň zrychluje metabolismus fibroblastů, které rychleji vytvářejí nová kolagenová a elastinová vlákna. Smršťování kolagenových vláken a regenerace zásob kolagenu a elastinu vede ke zpevňování vrstev pokožky.
Nový kolagen zvyšuje elasticitu, pokožka je hladší, pružnější, zářivější a má mladistvější vzhled. Dochází ke stažení a vypnutí původně uvolněné a povadlé kůže na celém těle včetně obličejových partií, ke zvýšení krevní mikrocirkulace, k zlepšení zásobování tkání kyslíkem a k podpoře přirozených regeneračních metabolických procesů (podporuje se tvorba elastinu). Lymfatický systém odstraňuje odpadní látky uložené v podkoží včetně rozrušených tukových buněk a díky těmto procesům dochází k léčbě celulitidy.
CELULITIDA je zánětlivé onemocnění kůže vznikající v důsledku hromadění tukové tkáně, stárnutí podkožního vaziva a špatné funkce lymfatického systému. Ke zmnožení tukových buněk dochází zejména působením ženských pohlavních hormonů (estrogenu, který má též schopnost zvláčňovat a změkčovat vazivo). Tukové buňky se proto mohou bez zábran rozšiřovat. Pevné provazce vaziva v podkoží probíhají souběžně a všechny kolmo k povrchu kůže. Mezi sebou uzavírají shluky tukových buněk tvořící jednotlivé lalůčky. Pokud tukové buňky zbytní, cestou nejmenšího odporu se vytlačují vzhůru směrem k povrchu kůže a podmiňují vznik drobných bouliček a vyvýšenin na kůži. Úpon jednotlivých vazivových provazců naopak zapříčiňuje drobné dolíčky.
INDIKACE
Radiofrekvence je správnou volbou pro každého, kdo má problémy s povadlou kůží, vráskami, striemi, celulitidou a přebytkem tuku. Tyto změny nastávají buď na či pod kůží, a to z mnoha různých důvodů. Radiofrekvenční ošetření je vhodné pro ženy i muže od 18 do 75 let a mohou ho využívat osoby všech fototypů (I-IV). Ošetření probíhá bez nutnosti anestezie, hospitalizace či rekonvalescence, po výkonu nejsou nutná žádná fyzická omezení, nenosí se kompresní prádlo, není zde riziko vedlejších účinků. Klienti mohou okamžitě po ošetření pokračovat v každodenním životě. Indikace:
- cílené tvarování postavy
- odstranění celulitidy
- odstranění vrásek
- vypnutí pokožky (lifting)
- zlepšení elasticity pokožky a celkové omlazení pleti
- proti projevům stárnutí pokožky na celém těle
- odstranění srůstů a jizev v kůži po těhotenství a obezitě
- zpevnění vnitřní strany stehen,povoleného břicha, paží
ÚČINKY
- obnovuje elasticitu cévních stěn
- redukce celulitidy
- regeneraci kůže
- omlazující efekt
- zvyšuje elasticitu a pružnost pokožky
- redukce projevů předčasného stárnutí pokožky
- zvýšení krevní mikrocirkulace, vazodilatace,
- zvýšené prokrvení a zásobení tkání kyslíkem a živinami
- stimulace imunitního systému a snížení volných radikálů
- zvýšení propustnosti buněčných membrán = lepší přenos metabolitů a živin
- snížení edému v oblastech se zánětlivými procesy
VYSOKOFREKVENČNÍ LASER
přináší novou koncepci, která umožňuje efektivní kombinaci jedinečných schopností terapeuta s fyzikální modalitou. Účinek léčby se prostřednictvím tohoto současného působení výrazně lepší a terapie přináší okamžité a dlouhodobé výsledky.
BTL-6000 hIGH iNTENSITY lASER přenáší vysokofrekvenční elektromagnetickou energii tělesnou tkání a vytváří tak selektivní tkáňovou hypertermii.
Bylo vědecky prokázáno, že přináší takové terapeutické účinky, jako je okamžité a výrazné snížení bolesti, uvolnění hypertonických svalů, redukce otoků a podpora regenerace a hojení tkáně.
Mezi nejčastější indikace patří: lokální svalové křeče, spoušťové body, bolesti svalů, záněty šlach, bolesti krční páteře a poúrazové otoky.
MYOSKELETÁLNÍ MEDICÍNA A MĚKKÉ A MOBILIZAČNÍ TECHNIKY
Myoskeletální /manuální/ medicína je obor, zabývající se diagnostikou a léčbou funkčních poruch pohybového aparátu - páteře a kloubů.
K tomuto účelu využívá manuální /ruční/ metody: manipulace a mobilizace.
Při manipulační a mobilizační terapii dochází k šetrnému navrácení kloubů do správného postavení a tím k obnovení jejich normální funkce. Tyto manuální techniky nacházejí uplatnění u poruch funkce pohybového aparátu - jedná se o blokády periferních čili končetinových kloubů, stejně tak blokády v oblasti páteře.
Všechny tyto techniky mají jedno společné - působí reflexně a pokud jsou účinné, působí prakticky okamžitě. To však zcela neplatí u chronických a zanedbaných bolestivých stavů pohybového aparátu, kdy pak pacient musí docházet k léčbě opakovaně.
Zdrojem vertebrogenních /páteřních/ potíží projevujících se bolestmi v zádech a omezením pohybu je nejčastěji samotná páteř. Dalšími příčinami bolestí v zádech mohou být onemocnění vnitřních orgánů, např.: srdeční infarkt, vředová choroba žaludku a dvanácterníku, gynekologická onemocnění včetně ledvin.
Bolest páteře je vždy signálem, že něco není v pořádku, proto by se měla řešit
co nejdříve.
Kdy provádíme manipulaci a mobilizaci:- omezená hybnost a bolestivost končetinových kloubů:
HK - ramena, lokty, zápěstí
DK - kyčle, kolena, hlezna - omezená hybnost a bolestivost páteře: krční, hrudní, bederní a křížová část páteře
- zvýšené svalové napětí na páteři i končetinách působící bolest
- bolesti hlavy a závrativé stavy při poruchách krční páteře
- bolesti na hrudníku vyzařující z páteře
- bolesti, brnění končetin jejichž příčinou je opět určitý úsek páteře.
- omezená hybnost a bolestivost končetinových kloubů: